MgA. Felix Slováček jr.

Od roku 1999, kdy složil přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř obor klarinet, založil tří člennou rockovou skupinu „Nails“ (hřebíky), kde se prosadil jako skladatel autorských písní a textů. Skupina také hrála „Nirvana Revival“, bohužel se však po nahrání první desky „Sběratel lidských těl“ rozpadla díky odchodu baskytaristy. V roce 2003 se stal doprovodným kytaristou, vokalistou a spoluautorem hudby a textů v rockové skupině Glanc. Obě kapely odehrály nespočet koncertů a zúčastnili se i několika festivalů. Skupina Felix Band dvakrát vystoupila na reklamním festivalu ve Slovinské Portoroži a v roce 2005 natočila ve spolupráci s FAMU krátké unplugged DVD pod názvem „Felix Gang Band Unplugged“.

V roce 2006 absolvoval pražskou konzervatoř pod vedením profesora Milana Poláka. Studoval na Akademii múzických umění v Praze u profesora Jiřího Hlaváče a profesora Vlastimila Mareše. Zúčastnil se mistrovských kurzů v rakouském Semmeringu (ISA), kde vyhrál v soutěži dechových nástrojů 2009 cenu Antonína Rejchy. Zde také navštěvoval kurzy profesorů Michela Lethieca a Francaise Bendy. V roce 2010 absolvoval HAMU s Komorní filharmonií Pardubice v cyklu „Ti nejlepší“.

Od května 2008 působil na postu prvního klarinetisty v Karlovarském Symfonickém orchestru, se kterým nyní spolupracuje jako sólista, úspěšně vystoupil i s Filharmonií Bohuslava Martinů, Jihočeskou komorní filharmonií, Plzeňskou Filharmonií, Conca Collegium, Orchestr Atlantis, Komorní orchestr Bohuslava Martinů, Musica Minore, Musica Lucis Praga, Komorní orchestr Antonína Dvořáka, Pražský filmový orchestr, Orchestr Berg, Prague Strauss Orchestra a dalšími, kde se představil jako zpěvák, klarinetista a saxofonista.

V roce 2007 se zúčastnil 10. festivalu swingové hudby, kde figuroval jako zpěvák v cyklu koncertů s australským legendárním trumpetistou, skladatelem a členem GRP allstar Big Bandu, Jamesem Morrisonem. V roce 2010 vystoupil na Jazzovém festivalu v Mikulově s RTV Big Bandem a Třeboňských Nocturnech jako sólista s Big Bandem Gustava Broma v roce 2011. Dále např. na festivalech Jazz bez hranic, Moravia Music Fest, 10. Jazzového festivalu v Mikulově „pocta Karlu Kraugartnerovi“, na festivalu vážné hudby v Moskvě „Jaro v Rusku“ 2013, Musical Bridgest Around the World 2015 v USA a dalších. Vystupoval na mnoha koncertech a festivalech klasické nebo swingové hudby jak sólově, tak s orchestry v Čechách na Slovensku, Německu, Rakousku, Rusku, Norsku, Španělsku, Slovinsku, Číně a USA.

Roku 2009 se zúčastnil turné k 70. narozeninám Českého zpěváka Karla Gotta po České a Slovenské republice s Big Bandem Felixe Slováčka, kde zpívá a je doposud stálým hostem. S Big Bandem též odcestoval na několik koncertů do severního Německa a Španělska

Roku 2010-2011 odjel na studijní stáž do norského Osla na Norges Musikkhøgskole (Norway Academy of Music), kde studoval u slavného prof. Hanse Christiana Bræina obor klarinet, studoval jazz vocals ensemble na jazzovém oddělení a zúčastnil se master kurzu prvního klarinetisty Royal Concertgebouw Orchestra Andrease Sundéna.

Své dirigentské zkušenosti získal při dirigování Big Bandu Felixe Slováčka a navštěvoval soukromé hodiny u prof. Jaroslava Vodňanského. Dirigoval např. Komorní orchestr Bohuslava Martinů na Mezinárodním hudebním festivalu Eduarda Nápravníka, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Musica Lucis Praga, Severočeskou Filharmonii při turné 2014 po ČR s legendární skupinou Nezmaři, Karlovarský symfonický orchestr, kde spolupracoval se slavným violoncellistou Michailem Utkinem /RUS/ nebo Prague Strauss Orchestra, se kterým byl na turné po Číně v roce 2015-2016 jako dirigent a sólista.

Je členem Pražského saxofonového kvarteta a Eduard Nápravník tria. V roce 2012 se stal dramaturgem a producentem Mezinárodního Hudebního Festivalu Eduarda Nápravníka. www.napravnikfestival.cz www.facebook.com/IMFNapravnik

V současné době hraje i jako herec v divadle Hybernia hlavní roli Honzy v muzikálové pohádce „KAPKA MEDU PRO VERUNKU“, nově také v muzikálu „SNĚHOVÁ KRÁLOVNA“, „ALENKA V KRAJI ZÁZRAKŮ“ v legendárním divadle SEMAFOR u pana Jiřího Suchého ve hrách „KDYBY TISÍC KLARINETŮ“, „KYTICE“, „RYTÍŘI Z BLANÍKU A KRASAVICE LÍDA“, „SKLENĚNÉ PRKNO“ a v divadelní společnosti Jana Hrušínského v Divadle na Jezerce ve hře „TŘI V TOM“ (commedia dell´arte).